گفتاردرمانی کلینیک ایران

بخش گفتاردرمانی کلینیک ایران یکی از به روز ترین و تخصصی ترین مراکز گفتاردرمانی در سطح تهران است که با بکارگیری دانش به روز و تخصصی علاوه و بر درمان هموطنان عزیز داخل کشور به گفتاردرمانی برای ایرانیان خارج از کشور و مراجعه کنندگان از سایر کشور های منطقه می پردازد.

گفتاردرمانی به چه روشهایی انجام می شود؟

گفتاردرمانی در این کلینیک به سه روش گفتاردرمانی بصورت مراجعه حضوری به کلینیک، گفتاردرمانی در منزل برای مراجعینی که امکان حضور در کلینیک را ندارند و مشاوره تلفنی برای هموطنان خارج از کشور یا خارج از تهران به درمان اختلالات گفتاری بزرگسالان و کودکان می پردازد.

گفتاردرمانی کودکان

گفتاردرمانگر ما چه کودکانی را درمان می کند؟

 1. لکنت و ناروانی در گفتار (Stuttering)
 2. بیش فعالی و اختلالات توجه و تمرکز ADHD
 3. درمان اشتباهات املایی و نوشتاری کودکان
 4. عقب ماندگی ذهنیD.S.L و سندرم داون و فلج مغزی CP
 5. اختلالات تولید (بیان ناصحیح حروف) Articulation Disorders
 6. اختلالات یادگیری و نارساخوانی (اختلالات خواندن ونوشتن) Learning Disorder
 7. کم شنوایی و ناشنوایی کودکان  Hearing Disorder
 8. اتیسم و اختلالات نافذ رشد Autism
 9. اختلالات صوتی (گرفتگی و خشونت صدا و...)

گفتاردرمانی بزرگسالان

گفتاردرمانگر ما چه بزرگسالانی را درمان می کنند؟

 1. لکنت و ناروانی در گفتار (Stuttering)
 2. آفازی و سکته های مغزی بزرگسالان (آسیب های مغزی) Aphasia
 3. عقب ماندگی ذهنی D.S.L و سندرم داون و فلج مغزی CP
 4. اختلالات تولید (بیان ناصحیح حروف) Articulation Disorders
 5. اختلالات یادگیری و نارساخوانی (اختلالات خواندن ونوشتن) Learning Disorder
 6. کم شنوایی و ناشنوایی Hearing Disorder
 7. اتیسم و اختلالات نافذ رشد  Autism
 8. اختلالات صوتی (گرفتگی و خشونت صدا و...)
 9. آلزایمر
 10. پارکینسون

برای رزرو وقت گفتاردرمانی ، همین الآن تلفن همراه خود را برداشته و با ما تماس بگیرید: 02188209050  ،  02188670340  ، 02188670341  ،  09059036294

گفتاردرمانی لکنت و ناروانی در گفتار (Stuttering):

ناروانی در کودکان که با تکرار حرف اول کلمه مشخص می شود و با یک بروز ناگهانی بین سنین 2تا 5 سالگی نمایان می گردد و لکنت بزرگسالان که با تکرار و گیر در ابتدای کلمات ظاهر می شود از اختلالات شایع گفتاری است ما در این کلینیک در اولین مرحله تست گفتاری و یا آنالیز تخصصی گفتار را از فرد گرفته و پس از تشخیص نوع و شدت ناروانی به درمان آن می پردازیم بسیاری از درمانگران تست گفتاری را بصورت سنتی انجام داده و در تشخیص دچار اشتباه شده و به همین دلیل فرد پس از چند جلسه مراجعه نتیجه لازم را دریافت نمی کند.ما در این کلینیک تست گفتاری را بر اساس متد های تخصصی رایج در سطح بین المللی به انجام رسانده سپس بر اساس آن متخصص گفتاردرمانی خود در جلسات درمانی منظم به درمان فرد پرداخته و در صورت نیاز تمریناتی را برای کار در منزل به فرد یا خانواده می دهد.

گفتاردرمانی سکته مغزی و آفازی بزرگسالان، اختلال بلع غذا (کلیه آسیب های مغزی، ضربه مغزی، درمان پارکینسون ، دمانس ، آلزایمر) Aphasia

گفتاردرمانی برای سکته مغزی، ضربه مغزی و یا سایر اختلالات مغز بسیار فوری و اورژانسی است و باید بلافاصله پس از وقوع ضایعه انجام گیرد زیرا در صورت تاخیر مغز انعطاف پذیری لازم برای گفتار را از دست داده و درمان بسیار دشوار می گردد. در این اختلال نیز انجام تست و آنالیز گفتاری  و نیز توجه به اسکن و MRI مغز بیمار برای تشخیص نوع اختلال بسیار ضروری است که باید به دقت انجام گیرد.

ما در این کلینیک از تست های رایج در سطح آکادمی های بین المللی استفاده کرده ، سپس متخصص گفتاردرمانی خود شروع به درمان فرد می نماید تا در طی جلسات منظم توانایی گفتاری خود را بدست آورد و از افسردگی فرد در اثر اختلال گفتاری پیشگیری گردد. درمان اختلال بلع نیز از جمله کارهایی است که در صورت وجود این اختلال، متخصص گفتاردرمانی به سرعت آن را بهبود می بخشد تا فرد مبتلا دچار ضعف فیزیکی نگردد. 

در مورد دمانس، آلزایمر و پارکینسون نیز متخصص گفتاردرمانی از طریق تحریکان یکپارچگی حسی، SI و تمرینات توجه، تمرکز، حافظه و حرکات ظریف به درمان فرد می پردازد.

درمان بیش فعالی، هایپر اکتیو و درمان اختلالات توجه و تمرکز یا گفتاردرمانی ADHD

درمان کودکان بیش فعال یا کودکان هایپراکتیو بدون استفاده از دارو یکی دیگر از تخصص های گفتاردرمانی است . متخصص گفتاردرمانی در این کلینیک پس از تست توجه و تمرکز کودکان و آنالیز آن به انجام تمرینات تخصصی افزایش سطح توجه و تمرکز کودکان می پردازد و از این طریق یادگیری و حافظه آنان را ارتقاء می دهد.

گفتاردرمانی کودکان سندرم داون

گفتاردرمانی عقب ماندگی ذهنی D.S.L و سندرم داون و فلج مغزی CP

در گفتاردرمانی کودکان و بزرگسالان مبتلا به فلج مغزی، متخصص گفتاردرمانی به تنظیم و بهبود حرکات گفتاری و درمان اختلال بلع فرد می پردازد و از این طریق کیفیت گفتار را بهبود می بخشد.

در گفتاردرمانی کودکان سندرم داون، متخصص گفتاردرمانی، حافظه، توجه و تمرکز و حرکات دهان و زبان فرد را تنظیم و انعطاف پذیر کرده و از این طریق کیفیت گفتار را بهبود می بخشد.

اختلالات تولید (بیان اشتباه حروف) Articulation Disorders

اختلال تولید یا بیان ناصحیح حروف از اختلالات گفتاری شایع کودکان است در این کلینیک متخصص گفتاردرمانی، در ابتدا تست حروف گفتاری را که تستی بین المللی است از کودک گرفته و گفتار فرد را تجزیه و تحلیل نموده، حروف اشتباه را استخراج کرده و سن گفتاری کودک را مشخص می نماید. 

بسیاری از درمانگران تست گفتاری را بصورت سنتی انجام داده و در تشخیص دچار اشتباه شده و به همین دلیل فرد پس از چند جلسه مراجعه نتیجه لازم را دریافت نمی کند. 

ما در کلینیک ایران تست گفتاری را بر اساس متدهای تخصصی رایج در سطح بین المللی به انجام رسانده سپس بر اساس آن متخصص گفتاردرمانی خود در جلسات درمانی منظم به درمان فرد پرداخته و در صورت نیاز تمریناتی را برای کار در منزل به فرد یا خانواده می دهد.

درمان اختلالات یادگیری کودکان

درمان مشکلات نوشتاری و مشکلات املایی کودکان، درمان اختلالات یادگیری و نارساخوانی (اختلالات خواندن ونوشتن) Learning Disorder

نارسا نویسی و اختلال یادگیری کودکان یکی دیگر از تخصص های متخصص گفتاردرمانی است. متخصص گفتاردرمانی توجه و تمرکز، حافظه، توانایی بُعد ترسیمی و بینایی-فضایی و.. فرد را تقویت کرده و با تقویت این زیرساختها مهارت یادگیری و خواندن و نوشتن فرد را تقویت می نمایند. ولی متاسفانه بعضی از والدین تصور می کنند که کودک مشکل روانشناختی دارد و به روانشناس مراجعه کرده و نتیجه نمی گیرند در صورتی که متخصص گفتاردرمانی زیر ساختها و مهارتهای فرد را تقویت کرده و یادگیری خود بخود اتفاق می افتد.

گفتاردرمانی کم شنوایی و ناشنوایی کودکان Hearing Disorder

کودکان و بزرگسالان کم شنوا به دلیل عدم شنوایی حرف گفتاری در دوران کودکی و یادگیری گفتار دچار اشتباه در تلفظ حروف و نیز کمبود کیفیت کلی گفتار هستند که متخصص گفتاردرمانی در این کیلینیک با تحریکات حسی داخل دهانی، تعیین جایگاه های گفتاری، تمیز شنیداری، اصلاح پارامترها و ... به ارتقای کیفیت و وضوح گفتاری ایشان می پردازد.

گفتاردرمانی اتیسم و اختلالات نافذ رشد Autism

گفتاردرمانی اتیسم و اختلالات نافذ رشد Autism

درمان اتیسم یا شبه اوتیسم یکی دیگر از تخصص های متخصصی گفتاردرمانی در این کلینیک است کودکان و بزرکسالان اتیستیک دچار ضعف در ارتباط هستند و متخصص گفتاردرمانی با افزایش توجه و تمرکز، تحریکات حسی و یکپارچگی حسی SI, افزایش مواجهه و ... به درمان کودکان دچار اتیسم می پردازد.

گفتاردرمانی اختلالات صوتی (گرفتگی و خشونت صدا و...)

درمان اختلالات صوت، درمان گرفتگی صدا، درمان زیر بودن صدا، درمان بمی صدا نیز یکی دیگر از تخصص های گفتاردرمانی در کلینیک ایران است. متخصص گفتاردرمانی با افزایش و کاهش حجم حنجره، کشش و یا شل کردن تارهای صوتی، تغییر روش گفتار و عادات بیانی و تعریف جایگاه صحیح تولید حروف به درمان این اختلالات صوتی می پردازد.

برای رزرو وقت گفتاردرمانی با ما تماس بگیرید: 02188670340 ، 02188670341

خدمات تخصصی گفتاردرمانی پس از سکته مغزی-ضربه مغزی :

گفتاردرمانی پس از سکته مغزی از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید در سریع ترین زمان آغاز گردد.زیرا در صورت تاخیر در شروع گفتار درمانی مغز به مرور انعطاف پذیری خود برای درمان را از دست داده و بیمار نیز به دلیل ضعف در ارتباط دچار حالات افسردگی می گردد از این رو گفتاردرمانی در سکته مغزی یا ضربه مغزی بسیار اورژانسی می باشد و در بسیاری موارد این خدمات توسط این کلینیک در منزل ارائه می شود.


گفتاردرمانگر ما:

دکتر نادر غنی زاده | گفتاردرمانگر کلینیک ایران

دکتر نادر غنی زاده

آقای غنی زاده در حقیقت قدیمی ترین همکار ما هستند که از سال 1384 افتخار همکاری با ایشان را داریم. آقای غنی زاده عاشق گفتاردرمانی است، عاشق کار با کودکان و بزرگسالان است، عاشق درمان انسان ها است. ایشان با تمرکز و مطالعات مستمر و متعدد، همیشه دانسته هایش را به روز نگه می دارد.

تماس با کلینیک ایران