اگر از یک بیماری مزمن رنج می برید، ممکن است احساس کنید که هیچ کس وضعیت شما را درک نمی کند و صحبت کردن در مورد احساسات شما دشوار است.

اگر در کنار بیماری مزمن خود با یک بیماری روانی روبرو هستید، روند درمان آن  می تواند چالش برانگیزتر باشد. در حقیقت ، در بسیاری از موارد، مسائل مربوط به سلامت روان شما می تواند بر توانایی در مقابله با بیماری موثر باشد و چرخه ای را ایجاد کند که رهایی از آن سخت شود. پرداختن به خدمات روانشناختی، درست مانند مصرف دارو و پیروی از دستورات پزشک برای مقابله با علائم بیماری مزمن، حائز اهمیت است.

منظور از بیماری های مزمن چیست؟

بر اساس آخرین پروتکل های انجمن روانشناختی آمریکا (APA) شش تا از مهمترین حیطه های بیماری های مزمن موارد زیر است: 

  • سرطان
  • ام.اس
  • دیابت
  • آسم
  • ایدز
  • صرع
  • میگرن 

کلینیک ایران با داشتن کادری متخصص و مجوزهای قانونی در زمینه بهزیستی روانشناختی بیماران مزمن به ارائه خدمات مشاوره آنلاین در مورد بیماری ها مزمن می پردازد. هنگامی که شما در مقابله با بیماری خود از لحاظ روانشناختی دچار مشکل می شوید، می توانید با متخصصین ما در  جهت ارائه خدمات حمایتی و مشاوره ای به شما در ارتباط باشید.


ما درک می کنیم که افراد با بیماری های مزمن بعضی روزها را خوب و برخی روزها را بد سپری می کنند:
این که آیا یک درمان مؤثر نیست یا بیماری شما در حال افزایش است و باعث ایجاد رنج در شما می شود و روزهای بد هرگز برای شما آسان نمی گذرد و می تواند باعث دلهره زیادی در شما شود. 

همچنین درک می کنیم که برای مبتلایان به بیماریهای مزمن استرس موضوعی غریب و نادر نیست و این امر می تواند بر سلامت روانی آنها تأثیر بگذارد و این ناامیدی ها می توانند در سایر زمینه های عملکرد شما نمایان شوند. دست و پنجه نرم کردن شما برای شکست یا کنترل این بیماری ها، احتمال ابتلا به اضطراب، افسردگی و موارد دیگر را افزایش می دهد. به همین دلیل درمان روانشناختی پویا بسیار موثر است.

این خدمات یک منبع تغذیه سالم را برای ناامیدی های شما فراهم می کند و می تواند راهی برای مقابله با هیجانات منفی به شما ارائه کند.

همچنین حفظ بهداشت روانی شما برای تسریع در روند بهبود بیماریتان به امن ترین روش ممکن نیز مهم است.

وقتی بیماری مزمن شما را تحت الشعاع قرار می دهد، مجبور نیستید به تنهایی با آن مقابله کنید. بگذارید مشاوران آنلاین ما در 6 حیطه بیماری های مزمن از جمله: سرطان، ام.اس، دیابت، آسم، ایدز، صرع و میگرن یاریگر شما باشند. 

ما می توانیم در مورد چگونگی سبک زندگی سالم و اینکه چگونه می توانید با بیماری مزمن خود زندگی بهتری داشته باشید، خدمات موثری را ارائه کنیم.