مشاوره خانواده آنلاین ، یکی از خدماتی است که با تغییر سبک زندگی ما و همچنین ظهور پدیده هایی مثل همه گیری بیماری کرونا، بیش از پیش در حالِ گسترش و جا افتادن میان اقشار مختلف مردم است. اما در اینجا این سوال مهم وجود دارد که براستی مشاوره خانواده آنلاین می تواند به اندازه مشاوره خانواده حضوری در رفع مشکلات زوجین موثر باشد؟ و اینکه آیا اصولاً می توان همان انتظاراتی که از مشاوره خانواده حضوری داریم از مشاوره خانواده آنلاین یا تلفنی داشته باشم؟

حتما شما هم شنیدید که افراد برای ایجاد ارتباط صمیمی معتقدند که عشق برای برقراری پیوند بین دو نفر کافی است، این تفکر نمی تواند حقیقت را نشان دهد. با این دیدگاه، اغلب روابط عاشقانه به دلیل صدمات حل نشده، نیازهای برآورده نشده، ناامیدی و انتظارات غیرواقعی که باعث رنجش و نارضایتی می شوند به انتهای تلخی می رسند. 

عشق یک عامل ضروری برای هرگونه روابط خانوادگی، دوستی یا رابطه عاشقانه است، اما مهارت های خاصی وجود دارد و اغلب آموزشهای تخصصی لازم است تا بتوانند احساس امنیت، ارتباط سالم و مرزها را در روابط خود رعایت کنند. بعضی از این افراد با تجربیات و تفکر و تامل خویش رابطه را تجربه می کنند و برخی ممکن است برای شناسایی، بهبود و توانمندسازی خود به کمک حرفه ای نیاز داشته باشند.

احساس بهتر با یک تماس آغاز می شود...


مشاوره خانواده در رابطه چگونه کمک می کند؟

یک مشاور خانواده حرفه ای در موارد زیر به زوجینی که به او مراجعه می کنند کمک می کند:

  • ایده ها و الگوهای رابطه را کشف کنید.
  • نیازهای برآورده و برآورده نشده را شناسایی کنید.
  • مدیریت انتظارات
  • روی سبک ارتباطات کار کنید.
  • مرزبندی
  • حل اختلاف

مشاوره خانواده آنلاین چگونه به ما کمک می کند؟

مشاوره خانواده آنلاین چگونه به ما کمک می کند؟

بسیاری از افراد به سختی می توانند احساسات خود را با صدای بلند ابراز کنند. افراد قبل از انتخاب چگونگی پاسخگویی، نیاز به زمان و مکان دارند تا در مورد سؤالات چالش برانگیز عاطفی تأمل کنند. 

با خدمات آنلاین کلینیک ایران، شما و شریک زندگیتان می توانید هر زمان که آماده باشید، افکار خود را با درمانگر خود در میان بگذارید.

هماهنگی قرار ملاقات حضوری مشترک زوج ها برای جلسه درمانی، می تواند بسیار دشوار باشد، خصوصاً اگر صاحب فرزند نیز باشند. 


با استفاده از مشاوره خانواده آنلاین کلینیک ایران، در هر کجا و هر زمان که به جلسه ای برای بازگویی یا پاسخ دادن به مشکلاتتان نیازمندید، ما کنارتان هستیم.

ضمناً به این نکته توجه داشته باشید که درمان زوج های چهره به چهره به طور معمول هزینه ای بیشتر از جلسات آنلاین دارد. پس خدمات غیرحضوری و آنلاین برای زوجین، علاوه بر صرفه جویی در زمان، نوعی پس انداز مالی هم حساب می شود.


چه زمانی به مشاور خانواده نیاز دارید؟

اگر ازدواج و زندگی مشترک شما با مشکل روبروست و چند وقت است به دنبال کمک های حرفه ای هستید مشاوره خانواده (که به آن زوج درمانی نیز گفته می شود) می تواند بسیار مؤثر باشد، به خصوص اگر به موقع برای تغییر دست به کار شده باشید.

پس با پیدا کردن یک مشاور که در زمینه ازدواج یا زوج درمانی تخصص دارد ، شروع کنید. مشاوران و روانشناسان متخصص در اتاق ها و مراکز خود منتظر دیدار شما هستند.

این نکته مهم را هم در نظر بگیرید که شاید برای پیدا کردن یک مشاور خانواده مناسب و خوب که بتوانید رابطه درمانی خوبی با او برقرار کنید و به او اعتماد کنید، مجبور باشید با بیش از یک متخصص ملاقات کنید. مهم این است که هر دو همسر با مشاور خانواده احساس راحتی کنند.
بنابراین سعی کنید تا زمانی که مشاور خانواده مناسب را پیدا نکرده اید، به تلاش خود ادامه دهید.

اما سوالی که در ذهن بسیاری از شما مطرح است و برای پاسخ به آن در حال خواندن این مقاله هستید، این است که گاهی شرایط زندگی و رابطه خیلی پیچیده می شود و تشخیص اینکه آیا به یک زوج درمانگر نیاز دارم یا نه سخت می شود. از کجا بفهمیم که باید به مشاور خانواده مراجعه کنیم.

در ادامه ی این مقاله سعی می کنیم به شکل ساده به این سوال جواب دهیم.
ادامه این مقاله در اینجا بخوانید.