پیدا کردن دکتر روانشناس خوب در تهران کار چندان ساده ای نیست. اگر شما هم از دسته افرادی هستید که به دنبال یک روانشناس خوب در تهران هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد:

اگر ساکن کلان شهر تهران هستید در کنار تمام مزایا و امکانات زندگی شهری، استرسورهای محیطی اجتناب ناپذیری را تجربه می کنید که اعصاب شما را قلقلک می دهند. سرعت بالای زندگی شهری، ترافیک، آلودگی صوتی، ارتباطات اجتماعی پیچیده همه و همه چیزهایی هستند که می توانند چالش برانگیز باشند و استرس های ناشی از آنها اگر درمان نشوند می توانند منجر به افسردگی یا مشکلات حادتر مثل اضطرابهای نوروتیک شوند.

آیا به دنبال مشاوره روانشناسی آنلاین متخصص و حرفه ای می گردید؟
ما به شما کمک می کنیم:

ترافیک تهران

آیا تابحال برای شما پیش آمده که دوست داشته باشید برای لحظاتی از حجم زیاد این همه استرس های محیطی خلاص شوید؟
یا آیا زمانهایی وجود داشته که حس کرده باشید تحمل موضوعات خارج از توان شما است؟

به احتمال خیلی زیاد جواب بله است:
تقریبا همه ی ما به روش هایی برای شارژ کردن باطری جسم و ذهنمان احتیاج داریم که این روشها در همه متفاوت است، بعضی ها حلقه های ارتباطی نزدیکی با دوستانشان برقرار می کنند، بعضی ها سفر کردن، ورزش یا تفریح را انتخاب می کنند، برخی مطالعه می کنند و گروه دیگری هم در کنار راه های مختلفی که برای شارژ کردن باطریشان دارند ترجیح می دهند دغدغه های خود را با یک دکتر روانشناس خوب در میان بگذارند تا سازگاری و مقاومت بهتری در مسائل پیدا کنند.

داشتن قرار ملاقات با یک روانشناس خوب در تهران در کنار برنامه های روزمره تا حد خیلی زیادی سلامت روان شما را ارتقاء می دهد، جلسات شما می توانند به دلایل مختلفی تنظیم شوند:

 1. پیشگیری از مشکلات با یادگیری مهارتهای جدید و غلبه بر احساسهای منفی چون یاس، ناامیدی و خشم
 2. راهنمایی درباره مشکلات و استرسهای فعلی شما
 3. حل مشکلات ناتمام مربوط به گذشته

روانشناس خوب حکم تعمیرکار خوب را دارد!

روانشناس خوب حکم تعمیرکار خوب را دارد!

این داستان را بخوانید؛

اغلب موقعیتهای زندگی ما به خودی خود آسیب رسان نیستند و مراجعه به روانشناس در این شرایط بیش از همه به منظور پیشگیری از بروز مشکلات بعدی است. فرض کنید متوجه عیب کوچکی در ماشین خود شده اید، ترجیح می دهید تا قبل از اینکه این عیب کوچک تبدیل به عیب بزرگتری شود و شما را از کار و زندگی بیندازد ماشین خود را به دست یک تعمیرکار بسپارید اما چون به شدت پرمشغله هستید و فکر می کنید عیب ماشین هم خیلی عجیب و غریب نیست ماشین خود را به اولین تعمیرگاهی که سر راه می بینید می سپارید، بدون اینکه از مهارت تعمیرکار مورد نظر مطمن باشید. 

روز موعد تحویل وقتی از تعمیرگاه بیرون می آیید متوجه می شوید ایراد کوچک قبلی ماشین بهتر که نشده هیچ، انگار چند جای دیگر هم عیب پیدا کرده. این در حالی است که موقع پرداخت صورت حساب هم احساس خیلی خوشایندی نداشتید و فکر می کنید بیشتر از آن چیزی که لازم بوده هزینه کرده اید. مجبور می شوید مجدد به تعمیرگاه برگردید و احتمالا تعمیرکار هم عیب کار خودش را نمی پذیرد و ماشین نگون بخت که درست نشده به تعمیرگاه دیگری سپرده می شد. اما احتمالا این بار از چند راه پرس و جو می کنید تا تعمیرکار بهتری پیدا کنید. تصور کنید چه مقدار زمان، هزینه و استرس در این میان متحمل شده اید.

در واقع منظور ما این است گرچه در هر شغلی گزینه های زیادی وجود دارند اما بهتر است بهترین گزینه را با توجه به شرایط خودتان جستجو کنید.

آیا قبلاً چندین بار به مشاور و روانشناس مراجعه کرده اید و نتیجه ی دلخواه را نگرفته اید؟ آیا به دنبال یک روانشناس خوب، حرفه ای و قابل اعتماد می گردید؟ 
روانشناسان و متخصصینِ ما، اعتماد، آرامش و موفقیت را به شما برمی گردانند. ما از 8 صبح تا 9 شب در کلینیک هستیم ، با ما تماس بگیرید: 341 670 88 021 ، 340 670 88 021


یک دکتر روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

فاکتورهایی وجود دارند که به شما برای پیدا کردن روانشناس خوب در تهران کمک خواهند کرد، قبل از آن بهتر است بدانیم یک مشاور خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 1. یک روانشناس خوب، نسبت به شما و تمام آنچه که هستید پذیرش نامشروط دارد.
 2. یک دکتر روانشناس خوب، برای ایجاد یک رابطه درمانی قوی بر اساس اصول انسانی تلاش می کند.
 3. روانشناس خوب باید قابل اعتماد بوده و امین اسرار مراجعین خود باشد.
 4. یک مشاور روانشناس، شما را نسبت به الگوهای رفتاری مسدود کننده یا مشکل سازتان آگاه می کند.
 5. یک روانشناس خوب، مهارتهای ارتباطی پیوند دهنده و تعامل سازنده را به شما می آموزد.
 6. یک دکتر روانشناس خوب، عوامل و ریشه مشکلات خانوادگی یا شخصی شما را بررسی می کند.

چه زمانی به روانشناس مراجعه کنیم؟

چه زمانی به روانشناس مراجعه کنیم؟

به طور کلی هیچ محدودیت خاصی درباره زمان مراجعه به مشاوره وجود ندارد و یک مشاور خوب به دلیل تخصص داشتن در مهارتهایی مثل شنوندگی فعال، برچسب نزدن، رازداری و دیدگاه پذیرا نسبت به موضوعات می تواند در همه حال گزینه ی مناسبی برای گفتگو درباره مسائل شخصی شما باشد.

در بسیاری از کشورهای پیشرفته مراجعه به روانشناس یک امر بدیهی و ضروری به شمار می رود و بسیاری از افراد درباره تصمیم های مهم زندگیشان یا مسائل روزمره به روانشناس مراجعه می کنند.

اینستاگرام کلینیک ایران

حیطه های درمان یک روانشناس کدام است؟

چنانچه بخواهید بر اساس موضوع خاصی از راهنمایی های روانشناس برخوردار شوید حیطه هایی در روانشناسی مشاوره وجود دارد:

مشاوره و روانشناسی فردی
این نوع مشاوره بیشتر جنبه پیشگیری و مهارت افزایی دارد. ممکن است مساله ی خیلی حادی در زندگی شما وجود نداشته باشد اما ترجیح بدهید برای پیدا کردن جواب برخی از سوالهایتان یا صحبت کردن درباره مسائلی که کم و بیش آزارتان می دهد از روانشناس مشورت بگیرید و مهارتهای سازگاری خود و همچنین آگاهی تان را افزایش بدهید. 

نتیجه ی چنین جلساتی معمولا تصمیم گیری بهتر، انتخابهای آگاهانه تر و احساس رضایت بیشتر از خود است.

مشاوره پیش از ازدواج در کلینیک ایران

مشاوره پیش از ازدواج

با توجه به اینکه ازدواج یکی از مهمترین و در عین حال جز پراسترس ترین تغییرات زندگی هر شخصی به شمار می رود، ضرورت مشاوره ازدواج در زندگی شهری و مدرن امروز بسیار پررنگ است.
در این نوع مشاوره معمولا زوجین با جزییات ویژگی های شخصیتی یکدیگر آشنا می شوند تا تصمیم آگاهانه تری برای سالها زندگی مشترک بگیرند، در عین حال هم با توجه به اینکه شکل گرفتن هویت عاطفی یکی از جنبه های رشدی طبیعی همه افراد می باشد، لازم نیست حتما فردی را به عنوان خواستگار یا شریک عاطفی داشته باشید تا از مشاوره پیش از ازدواج بهره مند شوید. 

برای آگاهی بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج چیست و به چه دردی می‌خورد؟

شما می توانید برای آگاه تر شدن نسبت به ایده آل های عاطفی خود به جلسه مشاوره ازدواج یا کارگاه مشاوره ازدواج مراجعه کنید.


مشاوره زوج درمانی و مشاوره خانواده

در طول زندگی مشترک بارها به موقعیتهایی دچار می شوید که نمی دانید باید چگونه با همسر خود و موضوعات مشترکتان برخورد کنید، ممکن است مسائلی در رابطه شما وجود داشته باشند که تنها با کمک مشاوره خانواده بتوانید از عهده مدیریت آن بر بیایید. 

این مقاله به شما کمک زیادی می کند: چه زمانی به مشاور خانواده نیاز دارید؟

تحقیقات نشان داده اند زوج هایی که برای حداقل یک بار در طول زندگی زناشویی خود از زوج درمانگر کمک گرفته اند کیفیت ارتباطی بهتری را تجربه می کنند و کمتر دچار طلاق می شوند.


مشاوره روابط صمیمانه

متاسفانه یا خوشبختانه همه ی روابط عاطفی به سرانجام مطلوبی ختم نمی شوند. شکست در روابط عاطفی، جدایی ها و خیانت افراد را دچار نوعی سوگ می کند که اگر به درستی ترمیم شوند باعث رشد فرد و اگر ترمیم نشوند باعث آسیب های روحی و روانی به فرد خواهند شد.
یک دکتر روانشناس خوب به شما کمک خواهد کرد که الگوهای ارتباطی خود را بشناسید و عواملی که سبب جذب شما در روابط عاطفی می شوند یا باعث شکست رابطه شما شده اند را بررسی و ترمیم کنید.

مشاوره سوگ

مشاوره سوگ

فقدان عزیزان در زندگی مساله ای است که به ظرفیت بالایی برای سازگار شدن نیاز دارد و رنج زیادی را همراه دارد. اگر مراحل سازگاری با عزیز از دست رفته در شما به خوبی سپری نشود تبعات جبران ناپذیر آن مانند افسردگی، اضطرابهای دائمی از دست دادن، ضعیف شدن استقلال فردی و ... تا پایان عمر باقی خواهد ماند.
در مشاوره سوگ با فرد سوگوار درباره احساسات ناخوشایند مربوط به از دست دادن صحبت می شود و او را برای سازگار شدن مجدد با زندگی عادی و پذیرش اتفاق پیش آمده سوق می دهند.

مشاوره کودک (فرزند پروری)

یک روانشناس کودک درباره مسائل تربیتی کودکتان همراه شما خواهد بود، آگاهی نداشتن از مهارت های فرزندپروری می تواند تجربه شیرین بچه دار شدن را به تجربه ای استرس زا و ناراحت کننده تبدیل کند. شما در جلسات مشاوره کودک اطلاعاتی را به دست می آورید که به توانمندتر شدن شما در یک تربیت سالم کمک خواهد کرد.

برای مشاوره رایگان و رزرو وقت مشاوره کودک و نوجوان تماس بگیرید: 
02188670341

مشاوره ترس ها یا وسواسها

بعضی از افراد سالهای زیادی از عمر خود را دچار ترسهای غیر قابل کنترل از موضوعات خاصی هستند که زندگی و روابط آنها را مختل می کند. تعداد خیلی زیادی از این افراد حتی از صحبت درباره اینکه چنین ترس هایی در وجود خود دارند خجالت زده می شوند و همیشه در حال پنهان کردن این جنبه از وجود خود هستند.
ترسهای مربوط به دوران کودکی که گاهی تا بزرگسالی ادامه پیدا می کند مثل ترس از حیوانات، ترس از تاریکی ، ترس از تنهایی ، ترس از ارتفاع ، ترس از فضای بسته ، ترس از در جمع بودن و ... ترس هایی هستند که می توانند بر اعتماد به نفس و سبک زندگی شما تاثیر بگذارند. خیلی از این ترسها با مشخص شدن ریشه های مربوط به آن و جلسات روانشناسی درمان می شوند.


چطور یک روانشناس خوب در تهران پیدا کنیم؟

چطور یک روانشناس خوب در تهران پیدا کنیم؟

1. روانشناس خوب الزاما معروف و مشهور نیست:

ممکن است برای پیدا کردن یک روانشناس خوب چند روانشناس را تغییر دهید، این موضوع در درجه اول بستگی به میزان ایجاد رابطه انسانی خوب بین شما و درمانگرتان است.

از آنجایی که ارتباط مشاوره ای یک ارتباط کاملا انسانی است در جستجوی یک روانشناس خوب صرفا به دنبال آوازه ی مشاور نباشید، یک مشاور خوب قبل از آنکه فرصت سرخاراندن نداشته باشد باید به میزان کافی برای شما وقت بگذارد و شنونده ی خوبی باشد.

2. منابع پیدا کردن روانشناس خود را بررسی کنید

به طور معمول اولین منبع مورد اعتماد ما برای انجام دادن کاری پرسیدن از اطرافیانی است که مورد قبول ما باشند، در این مورد می توانید از تجربه دوستان و نزدیکان خود استفاده کنید و چنانچه روانشناسی مورد اعتمادی را می شناسند به شما معرفی کنند.

روانشناس بالینی خوب در تهران

3. در اینترنت و شبکه های اجتماعی سرچ کنید

شما می توانید بنا به موضوعی که قصد مشاوره گرفتن به آن دلیل را دارید در اینترنت سرچ انجام دهید. البته این خیلی مهم است که با چه کلمات و عباراتی و چگونه در گوگل جستجو می کنید. مثلاً با سرچ عبارت "روانشناس خوب در تهران" ، "مشاور خوب در تهران" ، "روانشناس خانواده در تهران" فهرست بسیار بهتری از افرادی که در این حوزه فعال هستند برای شما نمایش داده شود. تا اینکه فقط از عبارت "روانشناس" استفاده کنید. 

حالا اگر آشنایی قبلی با افراد حاضر در لیست نداشتید و برای انتخاب کمی سردرگم شده بودید به نکات زیر توجه کنید:

 1. نظرات اکثریت کاربران درباره مشاور: درباره بعضی از روانشناسان مطرح در اینترنت نظرات کاربران و گفتگوهایی که انجام می شود می تواند راهنمای خوبی برای میزان رضایتمندی باشد.
 2. دسترسی آسان: قطعاً وقتی با روانشناس خود قرار ملاقات دارید ترجیح می دهید با اعصاب آرام تر و تمرکز بیشتری به مطب برسید و در ابتدای جلسه با کلافگی مجبور به توضیح دادن درباره جای پارک و ترافیک نشوید! ترجیحا به دنبال مطب مشاوره ای باشید که برای شما امتیازهای زیر را داشته باشد:
 • به ایستگاه مترو یا اتوبوس نزدیک باشد
 • جای پارک مناسب داشته باشد.
 • از محل استقرار شما خیلی دور نباشد.


4. نیازهای خود را بشناسید:

دانستن این موضوع که ترجیح می دهید با روانشناس خانم صحبت کنید یا آقا، اینکه حاضرید نسبت به جلسات درمانی متعهد باشید، چه انتظاراتی از روانشناس خود دارید باعث می شود جستجوی راحت تری داشته باشید.
سعی کنید لیستی از انتظارات خود در ذهن تهیه کنید و در اولین جلسه تا حد ممکن شفاف و راحت با درمانگر خود صحبت کنید تا رابطه درمانی بهتری در جلسات شما شکل بگیرد.


5. اگر خرده فرهنگ خاصی دارید:

ممکن است در خانواده ای زندگی کنید که آداب و رسوم خاصی در آن حاکم است، یا از یک شهرستان به تهران مهاجرت کرده باشید. بنابراین سعی کنید مشاوری را پیدا کنید که به جای تمرکز داشتن روی یک قشر از اجتماع درک گسترده تری از خرده فرهنگها و جامعه داشته باشد تا احساس همدلی بیشتری را در جلسات تجربه کنید.

معرفی روانشناس خوب در تهران

معرفی روانشناس خوب در تهران

با توجه به صحبت هایی که انجام شد احتمالا بعد از خواندن این متن پیدا کردن یک مشاور خوب در تهران کار راحت تری به نظر می رسد، بعد از اینکه گزینه مناسب خود را پیدا کردید فرصت را از دست ندهید و قرار ملاقات روانشناسانه خود را تنظیم کنید، صحبت کردن با روانشناس مطمئناً خالی از فایده نخواهد بود و شما را به خودشناسی و سازگاری بهتر با زندگی پرسرعت و مدرن شهری هدایت خواهد کرد. 

یادتان باشد جلوی ضرر را هر وقت بگیرید منفعت است و همانطور که گفته شد: لازم نیست حتما مشکل خاصی داشته باشید تا در تکاپوی مراجعه به یک روانشناس خوب باشید.


رزرو وقت مشاوره از کلینیک ایران 02188209050