در روانشناسی کودک این موضوعات مهم مورد توجه قرار می گیرد:

مشاوره کودک و نوجوان

در مشاوره کودک و نوجوان تمرکز بر مشکلات رفتاری و ارتباطی کودک و نوجوان است. اینکه مثلاً کودکمان پرخاشگر است، بدغذا یا لجباز است، دچار کابوس یا ناخن جویدن است و یا دچار شب ادراری است و... در این صورت باید به یک روانشناس کودک در تهران مراجعه کرد. 

باید بدانید که بسیاری از مشکلات رفتاری و روانی کودکان، ریشه در خانواده و والدین دارد، برای همین یک مشاور کودک ابتدا سعی می کند ساعاتی را با والدین کودک صحبت نماید و به صورت ریشه ای مسائل به وجود آمده را تحلیلی و درمان کند.

روانشناسی کودک

زمانی که کودک یا نوجوانمان دچار اختلالات مزمن و جدی روانشناختی مثل افسردگی، اضطراب، وسواس، فوبیا و... شد، زمان مراجعه به یک روانشناس کودک است. یک روانشناس کودک در تهران، در ضمن برقراری ارتباط درمانی مناسب با کودک و نوجوان، با استفاده از دانش و مهارت های خود، سعی می کند مشکلات رفتاری و روانشناختی کودک و نوجوان را شناخته و با انتخاب رویکرد درمانی مناسب و موثر، به کودک و نوجوان برای رسیدن به حال بهتر و رشد بیشتر کمک کند.

آیا کودکم مبتلا به بیش فعالی، اوتیسم یا ... است؟

خیلی از پدران و مادران با مشاهده ی علایمی، نگران می شوند که آیا کودکشان دچار اختلالاتی مانند بیش فعالی، اوتیسم یا ... هست یا نه؟
یک روانشناس کودک و متخصص بالینی کودک می تواند با مصاحبه و معاینه فرزند شما، جواب این پرسش و نگرانی های شما را بدهد و راهنمای شما باشد.

در این مقالات به صورت کامل با دو اختلال بیش فعالی و اوتیسم آشنا شوید:
بیش فعالی چیست؟ نکات مهمی که باید در مورد ADHD بدانید!
اوتیسم چیست؟ علائم و راه های درمان آن کدام است؟


روانشناسان و مشاوران کودک ما:

دکتر سید علی هاشمی | روانسنج، ارزیاب و درمانگر تخصصی کودک

دکتر سید علی هاشمی | روانسنج، ارزیاب و درمانگر تخصصی کودک

تخصص دکتر سید علی هاشمی این است که ارزیابی دقیقی از هوش، استعداد، شخصیت، خلاقیت و ... کودک انجام می دهد و متناسب با نتایج به دست آمده، سلسله بازی ها و درمان هایی را برای توانمند کردن کودک به کار می گیرد.

پیشنهاد ما به تمام والدین این است که با سپردن کودک خود به دپارتمان سنجش و ارزیابی (روانسنجی) ما، ارزیابی دقیق و همه جانبه ای از وضعیت شخصیت، هوش، استعداد و خلاقیت او به دست بیاورند و رفتار و اقدامات آینده خود را متناسب با ویژگی های شخصیتی، نوع استعداد، سطح هوش، میزان خلاقیت و ... کودک خود برنامه ریزی کنند:

برای مشاوره رایگان همین الان تماس بگیرید: 341 670 88 021 ، 340 670 88 021

دکتر نادر غنی زاده | گفتاردرمانگر کلینیک ایران

دکتر نادر غنی زاده | گفتاردرمانگر

آقای غنی زاده در حقیقت قدیمی ترین همکار ما هستند که از سال 1384 افتخار همکاری با ایشان را داریم. آقای غنی زاده عاشق گفتاردرمانی است، عاشق کار با کودکان و بزرگسالان است، عاشق درمان انسان ها است. ایشان با تمرکز و مطالعات مستمر و متعدد، همیشه دانسته هایش را به روز نگه می دارد.

آیا کودک شما هم دچار مشکلاتی در حرف زدن و بیان کلمات است؟ آیا کودکتان در زمینه ی یادگیری دچار مشکلاتی هست؟ آیا فکر می کنید تمرکز و توجه فرزندتان، طبیعی نیست؟
متخصصین
گفتاردرمانی ما با بیش از 15 سال سابقه موفق درمانی می توانند مشکلات کودک شما را برطرف کنند. کافی است با ما تماس بگیرید:


شهلا نوروزیان | مشاور کودک کلینیک ایران

خانم شهلا نوروزیان

از سال 1389 افتخار همکاری نزدیک با خانم نوروزیان به عنوان مشاور کودک و والدین داریم. مشاوره تخصصی به صدها پدر و مادر در طول این سالها و برگزاری کارگاه های آموزشی در ده ها مهد کودک و مدرسه از فعالیت های ویژه ی ایشان می باشد که ایشان را به عنوان یک مشاور کودک خوب در تهران معرفی کند. تسلط ایشان بر رفتارها و مشکلات کودکان از ایشان یک مشاور و تسهیلگر قابل اعتماد و باتجربه ساخته است.

تماس با کلینیک ایران