Background Image

سوالات متداولی که ممکن است در ذهن شما باشد:

1. چطور می توان از متخصصان وقت گرفت؟
شما می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 20 عصر با شماره تلفن های مرکز تماس گرفته ، درخواست وقت خود را مطرح نمایید.
لازم به ذکر است با توجه به فشردگی وقتی درمانگران مجموعه، بهتر است بین 7 تا 10 روز پیش از زمان درخواستی خود جهت دریافت وقت ، هماهنگی های لازم را انجام دهید.

2. اگر مخاطبان آشنایی کافی با تخصص روانشناسان و مشاوران نداشته باشند، چطور می توانند متوجه شوند از کدامیک از درمانگران می توانند کمک بگیرند؟
مخاطبان کلینیک ایران می توانند از طریق سابقه ی حرفه ای همکاران ما که در سایت موجود است آشنایی کلی با تخصص درمانگران به دست آورند اما از آنجایی که تفاوت های فردی مخاطبان بسیار است و درمانگران نیز شیوه های درمانی مختلفی دارند به مخاطبان توصیه می گردد نخست با مسئولین پذیرش به صورت تلفنی صحبت کرده و علت مراجعه خود را بیان نموده، با توجه به مشکل مراجع و حیطه های تخصصی درمانگران، درمانگری که بتواند بهترین کمک را به ایشان بدهد به مراجع معرفی خواهد شد.

3. مخاطبان چطور می توانند از برنامه های آموزشی مرکز مطلع شوند؟
اطلاعات مربوط به برنامه های آموزشی چمان در سایت چمان و در قسمت دوره های آموزشی قرار می گیرد و مخاطبان می توانند از این طریق در جریان این دوره ها قرار گیرند، اما چنان چه افراد تمایل داشته باشند، در فهرست اطلاع رسانی های مرکز قرار گیرند، می توانند شماره تماس و نشانی ایمیل خود را در اختیار همکاران پذیرش و یا مدیر آموزش مرکز قرار دهند و یا مراجعه به کانال تلگرام کلینیک ایران در جریان برنامه ها و دوره های آموزشی قرار گیرند.

4. اگر مراجعی وقتی را دریافت داشت اما بعد متوجه شد این زمان برایش مناسب نبوده است برای تغییر وقت خود چه باید انجام دهد؟
با توجه به فشردگی زمانی کار درمانگران و انتظار مراجعان برای دریافت وقت، بهتر است در زمان تعیین وقت توجه فرمایید زمانی را تعیین کنید که بتوانید از آن استفاده نمایید چرا که ممکن است برای دریافت وقت بعدی لازم باشد مدتی را در فهرست انتظار منتظر بمانید، در صورتی که نیاز به تغییر وقت خود دارید بهتر است حداکثر 48 – 72 ساعت پیش از وقت تعیین شده با مرکز تماس گرفته، هماهنگی های لازم را انجام دهید و چنان چه تمایل به لغو قرار تعیین شده داشتید، لازم است حداکثر 24 ساعت پیش از زمان تعیین شده این موضوع را به مرکز اطلاع دهید در غیر اینصورت با توجه به شرایط تمامی مراکز روانشناسی، هزینه ی جلسه باید پرداخت شود.

5. تفاوت مشاوره با روان درمانی، روانشناسی و روانپزشکی چیست؟
مشاوره یکی از رشته‌های یاورانه می‌باشد؛ که در آن به بررسی مشکلات مراجعان و همراهی با ایشان برای رسیدن به خود- رهبری، به عنوان انسان‌هایی که توانایی تغییر و رشد دارند، پرداخته می‌شود.
در روانشناسی (روان درمانی) ، بیشتر، مشکلات عمیق و حاد عاطفی و شناختی مطرح می‌شود؛ در حالیکه در مشاوره، عمق مشکلات مطرح شده، کمتر است.
زمان درمان در مشاوره کوتاهتر بوده؛ اما در روان درمانی طول دوره درمان، بیشتر است.
موضوعات مورد بررسی در روانشناسی، بیشتر شامل اختلالات شخصیتی و روانی می‌شود و حال آنکه در مشاوره، مسائل و مشکلات موجود در زندگی روزمره مورد بررسی و بهبود قرار می‌گیرند.
در روانپزشکی عموما از دارو درمانی برای درمان مشکلات حاد شخصیتی و روانی استفاده می‌شود و به مراجعه کننده، صرفا به دید یک بیمار توجه می‌شود و در نتیجه، روابط پزشک- بیمار در جریان است.

تهران، بلوار آفریقا (نلسون ماندلا)، بعد از چهارراه جهان کودک، خیابان کیش، پلاک 44، واحد 1
02188209050 ، 02188670340 ، 02188670341
02188642888